Jak naprawić źle pofarbowane włosy?

Większość kobiet przynajmniej raz w życiu poddała się zabiegowi koloryzacji i nie zawsze efekt przypominał oczekiwania. Źle pofarbowane włosy mogą być skutkiem nieodpowiedniej farby, błędnego procesu farbowania wykonywanego przez osobę niedoświadczoną, zbytecznego pośpiechu i wiele innych. Oto kilka rad jak poradzić sobie ze skutkami takich błędów.

Kogo wybrać?
Jeśli fatalne farbowanie odbyło się w domu i nie jesteś zadowolona z tego, co powstało na Twojej głowie, to należy po prostu poszukać odpowiedniego i zaufanego fryzjera. Jeśli to w jakimś salonie fryzjerskim źle pofarbowano Twoje włosy, to również wyjście jest to samo albo podejmij ryzyko i zwrócić się w to miejsce z reklamacją. Istnieje szansa, że ponowna koloryzacja odbędzie się w ramach zapłaty za poprzednie. Salon fryzjerski to punkt usługowy, który czerpie przecież korzyści z zadowolonych klientów. Jeśli to zbyt odważny krok, poradź się dobrej koleżanki, gdzie ona farbuje włosy i udaj się tam, by profesjonalny fryzjer dokonał zmiany.

Domowa koloryzacja c.d.
W przypadku nieudanej próby koloryzacji w domu, można zadzwonić pod numer podany na opakowaniu farby i wyjaśnić z konsultantem powód uzyskania innego koloru niż podany na etykiecie. Wyjściem w przypadku zbyt jasnego koloru jest zakup ciemniejszej farby zmywalnej, która zatuszuje uzyskana barwę. W sytuacji, gdy pożądanym kolorem był kasztanowy, a wyszedł po prostu czarny, należy zakupić preparat do usuwania koloru, a po jego zastosowaniu według opisu, ponownie nałożyć farbę, tym razem jaśniejszą.

Tekst powstał przy udziale: www.fryzjerwokulski.pl