Na czym polega pożyczka pod zastaw?

Czasami w życiu mamy taką sytuację, że potrzebujemy szybko zdobyć określoną kwotę pieniędzy. Oszczędności się skończyły a nasza zdolność kredytowa praktycznie nie istnieje więc do banku nawet nie mamy po co iść. Zaczynamy wtedy szukać jakiegoś wyjścia i prędzej czy później wpadamy na pomysł pożyczki pod zastaw.

Do kogo udać się po pożyczkę pod zastaw ?

W każdym mieście znajdują się firmy, które specjalizują się w udzielaniu tego typu pożyczek. Jeżeli akurat nie macie do takiej dostępu możecie udać się do najbliższego lombardu.

Jak to działa?

Korzystając z usług lombardu czy firmy udzielającej pożyczek pod zastaw zawieramy z nimi pisaną lub ustną umowę, w której naszym zabezpieczeniem jest część naszego majątku, który ma określoną wartość. Zabezpieczeniem może być biżuteria, sprzęt elektroniczny, samochód. W momencie spłacenia pożyczki zostaje do uregulowania oprocentowania. A ten bywa różny. Jeżeli jednak z jakiś powodów nie uda nam się spłacić zobowiązania w określonym terminie nasz majątek przechodzi na własność pożyczkodawcy.

Pożyczka pod zastaw samochodu.

Jeżeli chcemy jako zastaw dać swój samochód to musimy się liczyć z tym, że będzie to wymagało trochę więcej pracy. Po pierwsze musimy spisać z pożyczkodawcą umowę i przekazać mu 51% udziałów w swoim samochodzie, czyli firma zostaje współwłaścicielem auta. Formalności te zazwyczaj załatwia się w wydziale komunikacji. Wtedy do dane pożyczkodawcy zostają wpisane w dowód rejestracyjny i w kartę pojazdu. Zazwyczaj jest tak, że spłata zadłużenia jest rozłożona na raty a pożyczkobiorca może normalnie korzystać z auta. Trzeba bardzo uważać, by spłacać wszystko w terminie bo każde uchybienie może spowodować utratę auta.

Pożyczki pod zastaw są opłacalne ale bardziej dla pożyczkodawcy niż pożyczkobiorcy. Dla klienta zawsze istnieje duże ryzyko utracenia zastawionego majątku. Oprocentowanie też jest dość wysokie a gotówka, którą dostajemy nie raz nie stanowi nawet 50 % wartości zastawionych dóbr.

Jak widać pożyczki pod zastaw jest opcja ostateczna. Ryzyko strat jest zbyt duże. Może lepiej zastanowić się nad szybkim pożyczkami online, które są udzielane bez zastawu i żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Dodaj komentarz